logo11.jpg             NATURALNE  TERAPIE                                                                           OLSZTYN  TEL +48 690 174 415

Schemat blokowy: proces: Home

Schemat blokowy: proces: Terapia 
pijawkami

Schemat blokowy: proces: Refleksologia 
twarzy


Schemat blokowy: proces: Świecowanie
uszu


Schemat blokowy: proces: Kosmetologia


Schemat blokowy: proces: Masaż bańką
chińską


Schemat blokowy: proces: Media


Schemat blokowy: proces: Kontakt


face7.png1a.jpg1.jpg

 

 

 

                                         REFLEKSOLOGIA  TWARZY i GŁOWY

Schemat blokowy: proces: Przed
zabiegiem

Schemat blokowy: proces: Zabieg

Schemat blokowy: proces: Wskazania

Schemat blokowy: proces: Przeciw-wskazania

Schemat blokowy: proces: Korzyści
z terapii

Schemat blokowy: proces: Działania
kosmetyczne

Schemat blokowy: proces: Cennik
 

 

 


Refleksologia twarzy i głowy to masaż terapeutyczny, w którym stymulowane są punkty oraz strefy odruchowe. Jego zadaniem jest wspomaganie leczenia naszego organizmu oraz przyniesienie efektu cudownego relaksu i działanie upiększające. Refleksologia jest terapią odruchową, która w celu uaktywnienia naturalnych procesów  samo naprawczych wykorzystuje narzędzie w postaci ludzkich rąk.

 

Refleksologia twarzy i głowy jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna. Zalecana jest każdemu niezależnie od wieku. Zabiegi refleksologii twarzy i głowy polecane są jako skuteczna terapia wspomagająca leczenie wielu dolegliwości. Są to zabiegi o silnym działaniu, działające kompleksowo. Ten delikatny, bezbolesny, wprowadzający w stan  głębokiego odprężenia i wyciszenia masaż wywodzi się z medycyny chińskiej. Masując i uciskając określonych punktów i strefy na twarzy, poprzez zakończenia nerwowe mamy wpływ na oddalone organy i układy. Tym samym  stymulujemy cały organizm. Refleksologia traktuje ciało jako całość. Zabieg reguluje energetykę organizmu, poprawia działanie układu immunologicznego, hormonalnego i nerwowego. Uważa się, że dzięki bliskości centralnego układu nerwowego i mózgu sprawia, że jest znacznie silniejsze niż np. zabieg na stopach. Jest też o wiele przyjemniejszy, daje szybsze  efekty i doskonale relaksuje. Badania nad jego wpływem na organizm wykazały, że wyłącznie w refleksologii twarzy pracuje się na strażniku emocji czyli  na ciele migdałowatym.

 

Naukowcy potwierdzili wydzielanie się podczas masażu endorfin ( hormonów szczęścia ). Dzięki tym hormonom poprawia się nasze samopoczucie, odczuwamy głębokie wyciszenie i przeciwdziałamy depresji. Dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy sprawia, że refleksologia twarzy i głowy jest wskazana w rehabilitacji schorzeń neurologicznych. Pomaga w stanach depresyjnych i lękowych oraz bezsenności. W chorobach nieuleczalnych jest stosowana jako terapia łagodząca ból i poprawiającą komfort życia.

 

Masaż refleksologiczny twarzy pozwala wyciszyć emocje i otworzyć się na innych. W dzisiejszych czasach brakuje nam dobrego dotyku drugiego człowieka. Refleksologia twarzy ma wpływ również na poprawę urody. Praca na punktach na twarzy i tym samym na emocjach niweluje zmarszczki, przywraca zdrowy wygląd i poprawia kondycję skóry.

 

 

 

face3.jpg  facea.jpg  twarz5.jpg