logo11.jpg             NATURALNE  TERAPIE                                                                           OLSZTYN  TEL +48 690 174 415

Schemat blokowy: proces: Home

Schemat blokowy: proces: Terapia 
pijawkami

Schemat blokowy: proces: Refleksologia 
twarzy


Schemat blokowy: proces: Świecowanie
uszu


Schemat blokowy: proces: Kosmetologia


Schemat blokowy: proces: Masaż bańką
chińską


Schemat blokowy: proces: Media


Schemat blokowy: proces: Kontakt


face7.png1a.jpg1.jpg

 

 

 

                                         HIRUDOTERAPIA – TERAPIA PIJAWKAMI

Schemat blokowy: proces: Przed
zabiegiem

Schemat blokowy: proces: Po
zabiegu

Schemat blokowy: proces: Wskazania

Schemat blokowy: proces: Przeciw-wskazania

Schemat blokowy: proces: Zastosowanie w sporcie

Schemat blokowy: proces: Działania
kosmetyczne

Schemat blokowy: proces: Cennik
 

 

 


 

Jak mówił Hipokrates „Natura sanat, medicus curat” czyli natura leczy, medyk czuwa.

 

Hirudoterapia ( łac.hirudo, pijawka ) to w pełni naturalna metoda wspomagająca leczenie wielu chorób. Pijawki wykorzystywane są do leczenia  od czasów starożytnych. a obecnie dzięki potwierdzeniu ich skuteczności przez naukę wracają  do łask.

 

Pijawki stosowane przeze mnie w hirudoterapii  materiałem sterylnym, pochodzącym ze specjalnej laboratoryjnej hodowli. Pijawka lekarska jest traktowana jako materiał jednorazowego użytku i jest utylizowana przy pacjencie zaraz po zabiegu.

 

Najważniejsze są związki lecznicze pochodzące ze śliny pijawek, które w czasie zabiegu przenikają do ciała człowieka i wywołują cały szereg korzystnych zmian biochemicznych w organiźmie.

 

Najlepsze efekty terapeutyczne stosowania pijawek stwierdzono w chorobach o podłożu zapalnym, bólowym i zakrzepowym. Nie stosuje się ich natomiast u chorych ze skazą krwotoczną, niedoborami immunologicznymi, zażywających leki przeciwzakrzepowe, z ciężkimi uszkodzeniami narządów wewnętrznych lub ze stwierdzonymi zaburzeniami w gojeniu ran. Z zasady nie robi się też zabiegów kobietom w ciąży i małym dzieciom.

 

Hirudoterapia jest znana od wieków. Obecnie terapia pijawkami lekarskimi w wielu krajach Europy takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Rosja traktowana jest jako metoda lecznicza. Także w  Stanach Zjednoczonych od 2004 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła pijawki do obrotu i skasyfikowała je jako środek leczniczy. Od roku 2008 terapia pijawkowa jest procedurą medyczną ( Międzynarodowy Spis Procedur Medycznych ICD-9, nr kat.99.991 ).

Terapia pijawkowa  jest obecnie bardzo doceniana i coraz bardziej popularna.